fbpx

psychodietetyka

pomagamy w leczeniu zaburzeń odżywiania

Twój gabinet psychodietetyczny

Marzeń o możliwości dzielenia się wiedzą. Wskazywania kierunku prawidłowego żywienia. Poszerzania świadomości o zdrowym stylu życia.

To pasja połączona z wiedzą pozwalają nam tworzyć miejsca, do których ludzie przychodzą nie tylko w celu zrzucenia zbędnych kilogramów. Odwiedzają je również po to, by poczuć się lepiej, mieć więcej siły i energii.

Co dzień udowadniamy, że bez względu na to, z jakimi dolegliwościami wywołanymi nieprawidłową dietą się zmagamy – dobry plan działania, silna wola i konsekwencja to skuteczna droga do osiągnięcia zamierzonego celu.

najbliższa konsultacja z dietetykiem

umówimy termin wizyty

PSYCHODIETETYK

Psychodietetyka w PRODIETIK

Stres, problemy w pracy, problemy w domu, niska samoocena, toksyczne relacje z najbliższym otoczeniem, brak czasu, presja społeczeństwa. To tylko niektóre czynniki będące w dzisiejszych czasach jednymi z głównych przyczyn zaburzeń odżywiania, a w konsekwencji nadwagi lub niedowagi.

Prawidłowe prowadzenie dietoterapii powinno prowadzić do zidentyfikowania przyczyn zaburzeń odżywiania.

Czy Twoja waga z roku na rok jest coraz wyższa pomimo tego, że wcale nie jesz więcej, a do tego regularnie uprawiasz aktywność fizyczną?

Czy patrząc w lustro myślisz, że nadal kilka kilogramów mniej to byłby sukces pomimo tego, że przyjaciele mówią, że z tą szczupłością nie wyglądasz dobrze?

Czy po pracy przychodzisz do domu i w najlepszym wypadku masz ochotę zjeść ”całą lodówkę”?

Kim jest psychodietetyk? Psychodietetyk jest osobą, która łącząc wiedzę z zakresu dietetyki oraz psychologii jest w stanie sięgnąć „głębiej”, aby dowiedzieć się np. dlaczego wielokrotne stosowanie topowych diet i próby zrzucenia wagi kończyły się niepowodzeniem.

Psychodietetyk pomoże Ci zrozumieć zachowania, które oddalają Cię od wyznaczonego celu. Udzieli wsparcia podczas zmiany nawyków żywieniowych. Będzie motywował Cię kiedy silna wola osłabnie oraz nauczy Cię samodzielnie walczyć o SIEBIE! Przede wszystkim rozpozna przyczyny i mechanizmy niewłaściwego odżywiania, które nierzadko mają podłoże psychiczne.

Pamiętaj! Przychodzisz do psychodietetyka / dietetyka a nie do lekarza. Spotkanie w gabinecie Prodietik traktuj jako dodatkowe wsparcie, a nie zastępstwo wizyty u specjalisty w szczególności jeśli od dawna cierpisz na poważne zaburzenia odżywiania.