jak wyglądają wizyty

Poznajmy się

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta w gabinecie dietetycznym jest kluczowa zarówno dla Ciebie jak i dla nas. To ona pozwoli określić Twoje potrzeby, oczekiwania i wyznaczyć cel. Dzięki niej bliżej możemy poznać Ciebie i lepiej wytyczyć ścieżkę którą razem przejdziemy. Jeśli planujesz wizytę u dietetyka od dłuższego czasu, przeczytaj proszę poniższe wskazówki i jeśli masz możliwość przygotuj się do naszego spotkania.

  1. Zastanów się jaki cel chcesz osiągnąć i czego oczekujesz po wizycie w gabinecie.
  2. Przygotuj swoje ostatnie wyniki badań lekarskich (badania okresowe) oraz nazwy leków które przyjmujesz.
  3. Uzupełnij dziennik żywieniowy w formie elektronicznej lub papierowej i zabierz go ze sobą.
  4. Jeśli jesteś na diecie zabierz ze sobą obecne zalecenia żywieniowe.
  5. Postaraj się aby wizyta w gabinecie nie odbywała się po obfitym posiłku.

Pamiętaj! Jeśli już zdecydowałeś się na spotkanie bądź szczery. Tylko Twoja szczera współpraca pozwoli nam osiągnąć cel. Wszystkie historie i fakty, które poznajemy w gabinecie, pozostają w nim. Obowiązek dochowania tajemnicy wynika nie tylko z etyki zawodowej, ale także z przepisów prawa.

Podczas pierwszej wizyty po przebytym wywiadzie może okazać się, że dietetyk poprosi Cię w pierwszej kolejności o wizytę u lekarza specjalisty lub o wykonanie badań. Taka sytuacja wynika z faktu, że nie jesteśmy lekarzami, a to Twoje zdrowie jest dla nas priorytetem. Jeśli dietetyk będzie podejrzewał, że konkretne dolegliwości mogą być wynikiem choroby skieruje Cię do lekarza rodzinnego, a następnie zachęci Cię do ponownego kontaktu.
Wizyta w wyżej opisanym przypadku będzie dla Ciebie bezpłatna.

Już się znamy

Wizyty kontrolne

Kolejne wizyty w gabinecie dietetycznym mają istotne znaczenie przede wszystkim ze względu na konieczność oceny Twojego samopoczucia po zmianach w jadłospisie, wprowadzonych do Twojej codziennej diety.

Ocena odpowiedniego dopasowania dietoterapii, na wizycie kontrolnej jest podstawą do osiągnięcia założonego przez nas celu. Jeśli wspólnie ustalone założenia z pierwszej wizyty okażą się zbyt dużym wyzwaniem zmodyfikujemy je tak, aby wywierały mniejszy wpływ na Twoje codzienne obowiązki. Zmiana nawyków żywieniowych nie może być dla Ciebie przeszkodą ale nową, lepszą i przyjemniejszą drogą!

Na wizytach kontrolnych skupiamy się na dostosowaniu nowych jadłospisów, weryfikujemy postępy oraz wspólnie poszukujemy motywacji do działania. Naszym celem nie jest pokazanie Ci „rozpiski z produktami, o których nigdy nie słyszałeś”. Chcemy abyś znalazł z nami motywację i z uśmiechem na ustach dokonywał zmian, które staną się w końcu Twoim nawykiem. Po jednej wizycie nie jesteśmy w stanie Ci tego zagwarantować.